Sukcesywna dostawa produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego
Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego z podziałem na 10 części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki nr 2, 2a, 8, 8a, 8b do SWZ.
TerminDeadline 2026-09-28
Kto? Co?- • Opatrunki, zaciski, szwy, podwiązki › Opatrunki
- • Produkty lecznicze dla dermatologii › Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne
- • Płyny dożylne › Preparaty odżywiania wewnątrzjelitowego
- • Urządzenia diagnostyczne › Wyroby diagnostyczne
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-27 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Sukcesywna dostawa produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Różne produkty lecznicze 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 10
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 10
1️⃣
Tytuł: Część I – AMOXICILLIN
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Tytuł: Część II – ISAVUCONAZOLE
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
3️⃣
Tytuł: Część III – SZCZEPIONKI
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
4️⃣
Tytuł: Część IV – NATRII ZIRCONII CYCLOSILICAS
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
5️⃣
Tytuł: Część V – DIETA TYPU PEPTAMEN
Produkty/usługi: Preparaty odżywiania wewnątrzjelitowego 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
6️⃣
Tytuł: Wyroby medyczne i zagęszczacz
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
7️⃣
Tytuł: Część VII - TESTY
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
8️⃣
Tytuł: Część VIII - OPATRUNEK TYPU HYDROFILM
Produkty/usługi: Opatrunki 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
9️⃣
Tytuł: Część IX - OPATRUNEK TYPU AMD
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
1️⃣0️⃣
Tytuł: Część X – ŚRODKI DO MYCIA I DEZYNFEKCJI ENDOSKOPÓW
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Opis
Adres pocztowy: ul. Alpejska 42
Kod pocztowy: 04-628
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ikard.ezamawiajacy.pl/
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-28 10:30:00 📅
Miejsce: https://ikard.ezamawiajacy.pl/
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Alpejska 42
Kod pocztowy: 04-628
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: zamowieniapubliczne@ikard.pl 📧
Telefon: +48 228124570 📞
URL: https://ikard.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ikard.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ikard.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ikard.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ikard.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Departament Odwołań
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Fax: (22) 458 78 00 📠
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 166-595098 (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Sukcesywna dostawa produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego
Numer referencyjny:
ZP.049.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego z podziałem na 10 części.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki nr 2, 2a, 8, 8a, 8b do SWZ.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Różne produkty lecznicze 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 10
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 10
1️⃣
Tytuł: Część I – AMOXICILLIN
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ
Szczegółowe warunki realizacji i rozliczenia zamówienia określa Załącznik nr 8 do SWZ.
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
1.Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji, w następującym zakresie:
1)opcja ilościowa – zwiększenie ilości dostaw przedmiotu Umowy o 50 % w stosunku do ilości objętej zamówieniem gwarantowanym, lub
2)opcja czasowa – przedłużenie okresu realizacji Umowy o dodatkowy okres do 6 miesięcy, niezbędny dla realizacji opcji ilościowej.
2.Zamawiający może uruchomić opcję ilościową, opcję czasową albo obie opcje łącznie w każdym czasie, stosownie do potrzeb Zamawiającego.
Pokaż więcej
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Część II – ISAVUCONAZOLE
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Tytuł: Część III – SZCZEPIONKI
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Tytuł: Część IV – NATRII ZIRCONII CYCLOSILICAS
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
5️⃣
Tytuł: Część V – DIETA TYPU PEPTAMEN
Produkty/usługi: Preparaty odżywiania wewnątrzjelitowego 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
6️⃣
Tytuł: Wyroby medyczne i zagęszczacz
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ
Szczegółowe warunki realizacji i rozliczenia zamówienia określa Załącznik nr 8a do SWZ.
Produkty/usługi: Produkty farmaceutyczne
📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0006
7️⃣
Tytuł: Część VII - TESTY
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2b do SWZ
Szczegółowe warunki realizacji i rozliczenia zamówienia określa Załącznik nr 8a do SWZ.
Produkty/usługi: Wyroby diagnostyczne
📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0007
8️⃣
Tytuł: Część VIII - OPATRUNEK TYPU HYDROFILM
Produkty/usługi: Opatrunki 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0008
9️⃣
Tytuł: Część IX - OPATRUNEK TYPU AMD
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Tytuł: Część X – ŚRODKI DO MYCIA I DEZYNFEKCJI ENDOSKOPÓW
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ
Szczegółowe warunki realizacji i rozliczenia zamówienia określa Załącznik nr 8b do SWZ.
Produkty/usługi: Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne
📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0010
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Adres pocztowy: ul. Alpejska 42
Kod pocztowy: 04-628
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ikard.ezamawiajacy.pl/
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-28 10:30:00 📅
Miejsce: https://ikard.ezamawiajacy.pl/
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy
Krajowy numer rejestracyjny:
5250008525
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Alpejska 42
Kod pocztowy: 04-628
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: zamowieniapubliczne@ikard.pl 📧
Telefon: +48 228124570 📞
URL: https://ikard.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ikard.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ikard.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ikard.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ikard.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Zamawiający przeprowadzi postępowanie w „procedurze odwróconej”, o której mowa
w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;
2) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie przepisów art. 5k rozporządzenia (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie;
3) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp;
Ponadto na podstawie rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 r., wydanego na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031, Zamawiający informuje, że niniejsze postępowanie dotyczy zamówienia publicznego na wyroby medyczne objęte kodami CPV od 33100000-1 do 33199000-1 określone w rozporządzeniu (WE) nr 2195/2002, o wartości szacunkowej co najmniej 5 000 000 EUR bez VAT.
Wobec powyższego dla części VII, VIII i IX z niniejszego postępowania Zamawiający wykluczy także wykonawców pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej, działając na podstawie rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 r. nakładającego środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych (IZM) ograniczający dostęp wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031.
Zamawiający może w dowolnym momencie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wezwać Wykonawcę do przedłożenia, rozszerzenia, wyjaśnienia lub uzupełnienia w odpowiednim terminie informacji lub dokumentów związanych z weryfikacją pochodzenia Wykonawcy. W przypadku gdy Wykonawca nie dostarczy takich informacji lub dokumentów bez jakiegokolwiek uzasadnionego wyjaśnienia, a tym samym uniemożliwia Zamawiającemu weryfikację pochodzenia Wykonawcy lub czyni taką weryfikację praktycznie niemożliwą lub bardzo trudną, Wykonawca ten zostaje wykluczony z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, a jego oferta podlega odrzuceniu.
oraz, którzy spełniają warunki określone w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczące:
1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w niniejszym zakresie.
2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
W zakresie części I-IV Zamawiający, uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada:
a)zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej, składu celnego lub składu konsygnacyjnego wydane na podstawie art. 72 i art. 74 ustawy z dnia 07 października 2022 r. Prawo farmaceutyczne (t. j. Dz.U.2025 poz. 750 ze zm.),
oraz
b)zezwolenie na obrót produktami leczniczymi na terenie RP lub inny dokument upoważniający Wykonawcę do obrotu i sprzedaży produktów leczniczych w tym dokumenty równoważne obowiązujące na terenie Państw członków UE (dotyczy produktów leczniczych).
3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w niniejszym zakresie.
4)zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający nie stawia warunku w niniejszym zakresie.
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:
1. W zakresie części I - IV:
a) Oświadczenie Wykonawcy – stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ dot. oferowanego przedmiotu zamówienia, stanowiące, że oferowany asortyment odpowiada wymogom określonym przez Zamawiającego, że wszystkie zaoferowane:
1) produkty lecznicze posiadają ważne dokumenty dopuszczające ich stosowanie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z wymaganiami określonymi w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne oraz karty charakterystyki produktu leczniczego,
2) produkty lecznicze z importu docelowego posiadają aktualne dokumenty dopuszczające do obrotu na terenie kraju, z którego są sprowadzane zgodnie z obowiązującym prawem oraz karty charakterystyki produktu leczniczego.
W przypadku, gdy opisany w SWZ przedmiot zamówienia nie został sklasyfikowany jako produkt leczniczy Zamawiający wymaga złożenia stosownego oświadczenia potwierdzającego wymagania Zamawiającego - (z zaznaczeniem nr części i pozycji oferowanego asortymentu).
2. W zakresie części nr V
Prospekt albo katalog albo folder albo karta danych technicznych albo charakterystyka produktu - który potwierdza wymagane przez Zamawiającego parametry wskazane w Załączniku nr 2 do SWZ – formularzu asortymentowo-cenowym (dla każdego oferowanego produktu).
3. W zakresie części nr VI - X
a) Oświadczenie Wykonawcy – stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ potwierdzające, że wszystkie zaoferowane wyroby medyczne posiadają oznaczenie CE oraz aktualne dokumenty dopuszczające ich stosowanie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z aktualnymi wymaganiami określonymi w ustawie z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych oraz z Rozporządzeniem UE w sprawie wyrobów medycznych 2017/745 (zwanym również jako: „rozporządzenie MDR”) które weszło w życie 26 maja 2021 r. zastępując dotychczas obowiązującą dyrektywę Rady Europejskiej 93/42/EWG (tzw. „dyrektywę MDD”) lub zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro oraz uchylenia dyrektywy 98/79/WE i decyzji Komisji 2010/227/UE (Dz. U. UE. L. z 2017 r. Nr 117, str. 176 z późn. zm.).tj.:
• Deklarację zgodności wystawioną przez wytwórcę lub jego autoryzowanego przedstawiciela, stwierdzającą, że wyrób medyczny jest zgodny z wymaganiami zasadniczymi,
• Certyfikat zgodności wystawiony przez jednostkę notyfikowaną (identyfikujący producenta i typ wyrobu), jeżeli ocena była przeprowadzona z udziałem jednostki notyfikowanej,
albo
W przypadku, gdy opisany w SWZ przedmiot zamówienia nie został sklasyfikowany jako wyrób medyczny Zamawiający wymaga złożenia stosownego oświadczenia potwierdzającego wymagania Zamawiającego - (z zaznaczeniem nr pozycji oferowanego asortymentu) - załącznik nr 12 do SWZ
b) Prospekt/ katalog/ folder / karta danych technicznych, który potwierdza wymagane przez Zamawiającego parametry wskazane w Załączniku nr 2 oraz 2a do SWZ opisie przedmiotu zamówienia. (dla każdego oferowanego produktu).
4. W zakresie części VII
Dla części VII wykonawca składa wszystkie dokumenty wymagane dla części VI-X oraz dodatkowo: IFU - instrukcję użytkowania wyrobu medycznego.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Departament: Departament Odwołań
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Fax: (22) 458 78 00 📠
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Każdemu Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale IX niniejszej ustawy.
Środki ochrony prawnej wnosi się na zasadach określonych w art. 513,516 ustawy Pzp.
Termin wniesienia odwołania określa art. 515 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt. 15 ustawy Pzp, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 166-595098 (2026-08-27)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)
- Produkty farmaceutyczne (>20)
- Różne produkty lecznicze (>20)
- Czynniki diagnostyczne (1)
- Odczynniki i środki kontrastowe (>20)
- Pozostałe produkty terapeutyczne (2)
- Preparaty lecznicze, z wyłączeniem produktów stomatologicznych (2)
- Produkty antypasożytnicze, środki owadobójcze i odstraszające owady (1)
- Produkty lekarskie (2)
- Roztwory lecznicze (20)
- Wszelkie pozostałe produkty inne niż terapeutyczne (2)