Adaptacja pomieszczeń budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie na potrzeby Pracowni Tomografii Komputerowej (TK) wraz z dostawą aparatury diagnostycznej
Zespół Opieki Zdrowotnej
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: 1) OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - Specyfikacja przedmiotowa Tomograf komputerowy. 2) Program Funkcjonalno-użytkowy
TerminDeadline 2026-10-01
Kto? Co?- • Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych › Instalowanie centralnego ogrzewania
- • Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych › Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
- • Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne › Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
- • Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne › Roboty rozbiórkowe
- • Sprzęt obrazujący do użytku medycznego, stomatologicznego i weterynaryjnego › Urządzenia do tomografii
- • Usługi architektoniczne i podobne › Usługi projektowania architektonicznego
- • Usługi inżynieryjne › Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Opolskie › Nyski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Adaptacja pomieszczeń budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie na potrzeby Pracowni Tomografii Komputerowej (TK) wraz z dostawą aparatury diagnostycznej
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Roboty budowlane 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Nyski 🏙️
Czas trwania: 3 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium "Jakość - Parametry techniczne" oceniane będzie zgodnie z rozdz. XXIV pkt.4 specyfikacji warunków zamówienia
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Adres pocztowy: ul. Bohaterów Warszawy 34
Kod pocztowy: 48-300
Miejscowość: Nysa
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 09:10:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62fa7fa8-2c7b-4c2d-9d1b-4df46cef9297
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 09:10:00 📅
Miejsce: Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zespół Opieki Zdrowotnej
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Bohaterów Warszawy 34
Kod pocztowy: 48-300
Miasto pocztowe: Nysa
Region: Nyski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Zespół Opieki Zdrowotnej
E-mail: karch@zoznysa.pl 📧
Telefon: +48 774087985 📞
URL: https://zoz.nysa.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62fa7fa8-2c7b-4c2d-9d1b-4df46cef9297 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62fa7fa8-2c7b-4c2d-9d1b-4df46cef9297 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62fa7fa8-2c7b-4c2d-9d1b-4df46cef9297 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-603431 (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Adaptacja pomieszczeń budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie na potrzeby Pracowni Tomografii Komputerowej (TK) wraz z dostawą aparatury diagnostycznej
Numer referencyjny:
DZZP-344/39/2026
Krótki opis:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
1) OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - Specyfikacja przedmiotowa Tomograf komputerowy.
2) Program Funkcjonalno-użytkowy
Rodzaj umowy: Roboty budowlane
Produkty/usługi: Roboty budowlane 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
DZZP-344/31/2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
1) OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Specyfikacja przedmiotowa Tomograf komputerowy.
2) Program Funkcjonalno użytkowy
Dodatkowe produkty/usługi:
Miejsce wykonania: Nyski 🏙️
Czas trwania: 3 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium "Jakość - Parametry techniczne" oceniane będzie zgodnie z rozdz. XXIV pkt.4 specyfikacji warunków zamówienia
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Adres pocztowy: ul. Bohaterów Warszawy 34
Kod pocztowy: 48-300
Miejscowość: Nysa
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 09:10:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62fa7fa8-2c7b-4c2d-9d1b-4df46cef9297
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 09:10:00 📅
Miejsce: Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zespół Opieki Zdrowotnej
Krajowy numer rejestracyjny:
Regon 000313443
Adres pocztowy: ul. Bohaterów Warszawy 34
Kod pocztowy: 48-300
Miasto pocztowe: Nysa
Region: Nyski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Zespół Opieki Zdrowotnej
E-mail: karch@zoznysa.pl 📧
Telefon: +48 774087985 📞
URL: https://zoz.nysa.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62fa7fa8-2c7b-4c2d-9d1b-4df46cef9297 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62fa7fa8-2c7b-4c2d-9d1b-4df46cef9297 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62fa7fa8-2c7b-4c2d-9d1b-4df46cef9297 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Treść oferty stanowi wypełniony „Formularz oferty” (załącznik nr 3 do SWZ),
Wraz z ofertą, Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego.
2) Wypełniony OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - Specyfikacja przedmiotowa Tomograf komputerowy (załącznik nr 1 do SWZ)
3) protokół z wizji lokalnej - wzór protokołu stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
4) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składane na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (w skrócie JEDZ),
5) oświadczenie Wykonawcy o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r.
6) zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby - jeżeli dotyczy
7) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. – jeżeli dotyczy
8) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składane na podstawie art. 117 ust.4 ustawy Pzp (dotyczy również wspólników spółki cywilnej)
9) dowód wniesienia wadium (Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 50.000,00 zł:
10) przedmiotowe środki dowodowe wymienione w rozdz. V SWZ. (jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych do oferty lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia ich w wyznaczonym terminie).
---------------------------------------------------------
1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu,
2) spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.Warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego spośród warunków, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp:
2.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
2.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
2.3. Ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
2.4. Zdolności technicznej lub zawodowej: Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana jest w oparciu o dotychczas realizowane zamówienia oraz osoby wskazane do realizacji zamówienia.
Wykonawca w celu potwierdzenia, że spełnia warunek dotyczący zdolności technicznej zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie:
– a) (w zakresie robót budowlanych) Minimum 2 zadania o wartości co najmniej 1 500 000,00 zł brutto każde, których zakresem było opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlano-montażowych (w formule „zaprojektuj i wybuduj") lub wykonanie robót budowlano-montażowych na podstawie powierzonej dokumentacji projektowej, dotyczących adaptacji, przebudowy lub budowy pomieszczeń Pracowni Tomografii Komputerowej (TK).
Wszystkie wykazane zadania musiały być realizowane w czynnym, stale funkcjonującym obiekcie opieki zdrowotnej (szpitalu).
– b) (w zakresie dostaw sprzętu) Minimum 2 dostawy o wartości co najmniej 3 000 000,00 zł brutto każda, których zakresem była dostawa, montaż i uruchomienie diagnostycznego aparatu wielkoaparaturowego (Tomograf Komputerowy).
Wykonawca w celu potwierdzenia, że spełnia warunek dotyczący zdolności zawodowej zobowiązany jest wykazać, iż do realizacji zamówienia skieruje następujące osoby posiadające stosowne uprawnienia i doświadczenia zawodowe:
Kierownik Budowy (Branża Ogólnobudowlana):
Uprawnienia: uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń.
Przynależność: aktualny wpis na listę członków właściwej Izby Inżynierów Budownictwa oraz ubezpieczenie OC.
Doświadczenie: pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót na co najmniej 2 zadaniach polegających na budowie, przebudowie lub adaptacji pomieszczeń tomografu komputerowego (TK) w czynnym obiekcie szpitalnym.
Projektant Branży Architektonicznej (lub Osoba Kierująca Pracami Projektowymi):
– Uprawnienia: uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń.
– Doświadczenie konserwatorskie: Spełnienie wymogów określonych w art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. udokumentowane odbycie co najmniej 12 miesięcy praktyki zawodowej przy projektowaniu w odniesieniu do zabytków nieruchomych wpisanych do rejestru lub ujętych w wojewódzkiej/gminnej ewidencji zabytków).
– Zamawiający dopuszcza łączne spełnienie powyższego warunku przez dwie odrębne osoby wskazane przez Wykonawcę – tj. osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej oraz osobę legitymującą się doświadczeniem konserwatorskim, o którym mowa powyżej – pod warunkiem że obie osoby faktycznie uczestniczą w realizacji przedmiotu zamówienia, każda w zakresie posiadanych uprawnień i kompetencji, co Wykonawca wykaże w wykazie osób skierowanych do realizacji zamówienia.
Kierownik Robót Sanitarnych:
– Uprawnienia: uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
– Doświadczenie: udział w realizacji co najmniej 2 zadań obejmujących montaż i uruchomienie instalacji wentylacji precyzyjnej i klimatyzacji oraz instalacji wody lodowej na potrzeby chłodzenia aparatury medycznej wielkogabarytowej (TK).
Kierownik Robót Elektrycznych:
– Uprawnienia: uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
– Doświadczenie: udział w realizacji co najmniej 2 zadań obejmujących wykonanie instalacji elektrycznych dedykowanych dla pracowni diagnostyki obrazowej, w tym zasilania gwarantowanego (UPS) oraz medycznych systemów sieci IT.
Projektant Technologii Medycznej (Technolog):
– Kwalifikacje: wykształcenie wyższe oraz udokumentowane doświadczenie zawodowe w zakresie projektowania technologii medycznej pracowni diagnostyki obrazowej, obejmujące w szczególności rozmieszczenie aparatury, organizację przepływów pacjentów i personelu, dobór i rozmieszczenie osłon radiologicznych oraz koordynację wymagań instalacyjnych aparatu TK wskazanych przez producenta.
– Doświadczenie: opracowanie projektu technologii medycznej dla co najmniej 2 pracowni tomografii komputerowej (TK) zrealizowanych w czynnych obiektach ochrony zdrowia, w tym znajomość wymagań ochrony radiologicznej wynikających z ustawy Prawo atomowe oraz przepisów wykonawczych.
– Uwaga: Zamawiający dopuszcza wskazywanie tych samych zadań referencyjnych przez różnych członków zespołu, o ile ich zakres pokrywał się z wymogami dla danej branży.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Regon 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu IX ustawy – Środki ochrony prawnej
(art. 505 – 590 ustawy). Szczegółowe postanowienia odnoszące się do procedury odwoławczej zawiera rozdział XXVII SWZ.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-603431 (2026-08-31)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Roboty budowlane (>20 nowe zamówienia)
- Przygotowanie terenu pod budowę (>20)
- Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej (>20)
- Roboty instalacyjne w budynkach (>20)
- Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych (>20)
- Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej (1)