„Doposażenie wybranych poradni specjalistycznych AOS oraz pracowni badań endoskopowych połączone z remontem bazy lokalowej w celu zwiększenia ilość realizowanych świadczeń”

Przyjazny Szpital w Połczynie- Zdroju Sp. z o.o.

Postępowanie zostało podzielone na 2 Zadania: a. Zadanie nr 1: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-instalacyjnych dla poradni urologicznej oraz dostosowanie instalacji w pozostałych poradniach (Formuła Zaprojektuj i Wybuduj). b. Zadanie nr 2: Dostawa, montaż i uruchomienie aparatury medycznej oraz wyposażenia specjalistycznego.

Termin

Deadline 2026-09-11

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-24 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-24)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: „Doposażenie wybranych poradni specjalistycznych AOS oraz pracowni badań endoskopowych połączone z remontem bazy lokalowej w celu zwiększenia ilość realizowanych świadczeń”
Numer referencyjny: 3/ZP/2026
Krótki opis:
Postępowanie zostało podzielone na 2 Zadania: a. Zadanie nr 1: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-instalacyjnych dla poradni urologicznej oraz dostosowanie instalacji w pozostałych poradniach (Formuła Zaprojektuj i Wybuduj). b. Zadanie nr 2: Dostawa, montaż i uruchomienie aparatury medycznej oraz wyposażenia specjalistycznego.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Roboty budowlane
Produkty/usługi: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 1
Tytuł: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-instalacyjnych dla poradni urologicznej oraz dostosowanie instalacji w pozostałych poradniach (Formuła Zaprojektuj i Wybuduj).
Ilość: 1 sztuka
Opis zamówienia:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-instalacyjnych dla poradni urologicznej oraz dostosowanie instalacji w pozostałych poradniach (Formuła Zaprojektuj i Wybuduj).
Dodatkowe produkty/usługi: Podejście do ograniczania wpływu na środowisko: Zrównoważone wykorzystywanie i ochrona zasobów wodnych i morskich
Kod pocztowy: 78-320
Miejscowość: Połczyn- Zdrój
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Szczecinecko-pyrzycki 🏙️
Czas trwania: 9 miesięcy
Czas trwania
Data końcowa: 2027-06-15 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium nr 2: Okres gwarancji i rękojmi (G) – waga 10% (maksymalnie 10 pkt)
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 2
Tytuł: Zadanie nr 2: Dostawa, montaż i uruchomienie aparatury medycznej oraz wyposażenia specjalistycznego.
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Dostawa, montaż i uruchomienie aparatury medycznej oraz wyposażenia specjalistycznego.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Urządzenia medyczne 📦
Dodatkowe produkty/usługi: Podejście do ograniczania wpływu na środowisko: Przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym
Adres pocztowy: ul. Szpitalna 5
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Przyjazny Szpital w Połczynie Zdroju Sp. z o.o. wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Doposażenie wybranych poradni specjalistycznych AOS oraz pracowni badań endoskopowych połączone z remontem bazy lokalowej w celu zwiększenia ilości realizowanych świadczeń współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego 2021-2027.” Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art.138 ust.1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, tym nie mniej, zgodnie z art.138 ust.2 pkt2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Projekt ukierunkowany jest na zwiększenie efektywności, dostępności i jakości świadczeń w Przyjaznym Szpitalu w Połczynie Zdroju Sp. z o.o. W ramach przedsięwzięcia planowany jest remont części ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz zakup nowoczesnego wyposażenia poradni i przychodni przyszpitalnych. Bezpośrednimi odbiorcami wsparcia będą pacjenci oraz personel medyczny Centrum Usług Szpitalnych Przyjazny Szpital w Połczynie-Zdroju – Poradnie specjalistyczne. Realizacja przedsięwzięcia będzie miała bezpośrednie przełożenie na wykonywanie świadczeń na wysokim poziomie jakości i dostępności dla pacjentów. Projekt ten cechuje się wysoką złożonością pod względem technicznym i formalnym, wymaga wysokich nakładów pracy w związku z pracami budowlanymi, a także uzyskaniem stosownych zezwoleń. Z uwagi na fakt, iż pierwotny termin realizacji zamówienia został wyznaczony do 15 grudnia 2026 jest niemożliwy do realizacji, Zamawiający zwrócił się do instytucji zapewniającej dofinansowanie o przedłużenie terminu realizacji do 30.06.2027 r. Z uwagi na duży zakres prac remontowo-budowlanych wydłużenie czasu realizacji projektu pozwoli na wykonanie inwestycji, jednakże istnieje ryzyko, że przeprowadzenie procedury bez skrócenia terminu może niekorzystnie wpłynąć na czas wykonania zadania, co w konsekwencji narazi Zamawiającego na utratę środków finansowych z projektu dofinansowującego inwestycję. Zważywszy na okoliczności faktyczne i prawne towarzyszące rozpatrywanemu zamówieniu, które zostały poddane dogłębnej analizie w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w niniejszym postępowaniu jest w pełni uzasadnione. Za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. projektu. Skracając termin składania ofert zachowana zostanie zasada uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Nie ulega wątpliwości również fakt, iż konkurencja nie zostanie zachwiana, gdyż przygotowanie oferty jest procesem krótkotrwałym, niewymagającym wysokich nakładów czasu oraz pracy. Ponadto sytuacja ta nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w niniejszym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-11 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-11 11:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Data otwarcia: 2026-09-11 11:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Przyjazny Szpital w Połczynie- Zdroju Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 6722080046
Adres pocztowy: ul. Szpitalna 5
Kod pocztowy: 78-320
Miasto pocztowe: Połczyn- Zdrój
Region: Szczecinecko-pyrzycki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Przyjazny Szpital w Połczynie- Zdroju Sp. z o.o.
E-mail: sekretariat@przyjazny-szpital.pl 📧
Telefon: 943661807 📞
Fax: 943661818 📠
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://przyjaznyszpital.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://przyjaznyszpital.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Identyfikator funduszy UE: Priorytet 5 Fundusze Europejskie na rzecz przyjaznego mieszkankom i mieszkańcom Pomorza Zachodniego
Więcej informacji na temat funduszy UE: Działanie 5.9 Dostępne i efektywne zdrowie
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z art. 515 ustawy Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 163-584253 (2026-08-24)