Dostawa aparatu RTG wraz z adaptacją pracowni
Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie
Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu RTG wraz z adaptacją pracowni, zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 2 do SWZ - FORMULARZ CENOWY WRAZ ZE SZCZEGÓŁOWYM OPISEM PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
TerminDeadline 2026-10-09
Kto? Co?- • Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów › Instalowanie stolarki metalowej, z wyjątkiem drzwi i okien › Instalowanie sufitów podwieszanych
- • Kładzenie i wykładanie podłóg › Pokrywanie podłóg
- • Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych › Roboty sanitarne
- • Roboty instalacyjne elektryczne › Inne instalacje elektryczne
- • Roboty instalacyjne elektryczne › Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
- • Roboty instalacyjne elektryczne › Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
- • Roboty instalacyjne elektryczne › Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
- • Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne › Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
- • Roboty malarskie i szklarskie › Nakładanie powierzchni kryjących
- • Roboty murarskie i murowe › Roboty murowe › Roboty murarskie
- • Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych › Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
- • Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych › Tynkowanie
- • Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne › Roboty rozbiórkowe
- • Sprzęt obrazujący do użytku medycznego, stomatologicznego i weterynaryjnego › Aparatura rentgenowska
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Małopolskie › Miasto Kraków
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-03 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa aparatu RTG wraz z adaptacją pracowni
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Aparatura rentgenowska 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 487 000 PLN 💰
Dodatkowy charakter zamówienia: Roboty budowlane
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Informacje dodatkowe:
Dodatkowe produkty/usługi:
Adres pocztowy: Al. Focha 33
Kod pocztowy: 30-119
Miejscowość: Kraków
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Kraków 🏙️
Czas trwania: 170 dni
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 50
Kryterium jakości (nazwa): Parametry techniczne
Kryterium jakości (waga): 40
10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-09 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-09 10:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368208
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-09 10:05:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368208
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Sekcja zamówień publicznych
Adres pocztowy: ul. Skarbowa 4
Kod pocztowy: 31-121
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Miasto Kraków 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekcja zamówień publicznych
E-mail: zp@dietl.krakow.pl 📧
Telefon: +48 126876371 📞
URL: http://szpitaldietla.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368208 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368208 🌏
Identyfikator funduszy UE: FEMP.05.11-IZ.-00-0405/24
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-612298 (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa aparatu RTG wraz z adaptacją pracowni
Numer referencyjny:
SZP/12/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu RTG wraz z adaptacją pracowni, zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 2 do SWZ - FORMULARZ CENOWY WRAZ ZE SZCZEGÓŁOWYM OPISEM PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Aparatura rentgenowska 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 487 000 PLN 💰
Dodatkowy charakter zamówienia: Roboty budowlane
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Pakiet 1
Informacje dodatkowe:
Przed złożeniem oferty zamawiający zaprasza wszystkich wykonawców do wzięcia udziału w nieobowiązkowym spotkaniu – wizji lokalnej. Szczegóły w rozdziale VI SWZ. Wykonawca rezygnujący z uczestnictwa w ww. wizji lokalnej, a składający ofertę w przedmiotowym postępowaniu, przyjmuje na siebie konsekwencje wynikające z tego tytułu.
Pokaż więcej
+ jeszcze 17
Kod pocztowy: 30-119
Miejscowość: Kraków
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Kraków 🏙️
Czas trwania: 170 dni
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 50
Kryterium jakości (nazwa): Parametry techniczne
Kryterium jakości (waga): 40
10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Do oferty każdy wykonawca dołącza:
1) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp, na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zwanego dalej „JEDZ” w zakresie wskazanym przez zamawiającego.
2) przedmiotowe środki dowodowe określone w V rozdziale SWZ;
3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji przedmiotowego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca, realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów – o ile dotyczy, zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 4 DO SWZ;
4) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego będzie wynikać, które dostawy/roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy w przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy pzp – o ile dotyczy, ZGODNIE Z ZAŁĄCZNIKIEM NR 5 DO SWZ;
5) pełnomocnictwo
6) wypełniony formularz ofertowy, zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 1 do SWZ;
7) wypełniony formularz cenowy wraz ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 2 do SWZ;
8) oświadczenie o niepozostawaniu objętym zakazem, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej oraz art. 5k Rozporządzenia sankcyjnego, zwane oświadczeniem „sankcyjnym” - aktualnego na dzień jego złożenia - zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 6 do SWZ.
Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
1) Potwierdzenie spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu: w celu potwierdzenia zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający żąda wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – ZAŁĄCZNIK NR 7 DO SWZ – Wykaz osób;
2) Potwierdzenie braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu: w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu zamawiający żąda:
a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp,
- art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
- sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
b) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia zawarty w ZAŁĄCZNIKU NR 8 DO SWZ;
c) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
- art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp,
- art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
- art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
- art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy pzp,
d) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu „sankcyjnym”, w zakresie, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej oraz art. 5k Rozporządzenia sankcyjnego
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi:
+ jeszcze 17
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-09 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-09 10:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368208
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-09 10:05:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368208
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający będzie żądał od wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, wniesienia najpóźniej w dniu podpisania umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w SWZ rozdz. XXXII i w załączniku nr 9 do SWZ tj. we wzorze umowy w paragrafie 13
Pokaż więcej
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Dotyczy art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie
Krajowy numer rejestracyjny:
351564179
Departament: Sekcja zamówień publicznych
Adres pocztowy: ul. Skarbowa 4
Kod pocztowy: 31-121
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Miasto Kraków 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekcja zamówień publicznych
E-mail: zp@dietl.krakow.pl 📧
Telefon: +48 126876371 📞
URL: http://szpitaldietla.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368208 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368208 🌏
Identyfikator funduszy UE: FEMP.05.11-IZ.-00-0405/24
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych w celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z kryteriami określonymi opisie kryteriów oceny ofert Zamawiający żąda firmowych katalogów, ulotek, prospektów zawierających informację o parametrach technicznych oferowanego aparatu potwierdzających spełnienie punktowanych parametrów techniczno-użytkowych i warunków granicznych w języku polskim o ile przepisy prawa nie stanowią inaczej.
W przypadku braku potwierdzenia parametru w katalogach/ulotkach/prospektach producenta, Zamawiający dopuszcza załączenie do oferty instrukcji obsługi aparatu lub oświadczenia producenta lub autoryzowanego dystrybutora potwierdzającego spełnianie opisanego przez Zamawiającego wymagania.
Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowane dostawy spełniają określone przez zamawiającego kryteria.
Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
Działając na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady UE nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE. L Nr 229, str. 1), zmienionego Rozporządzeniem Rady UE nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia UE nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), zwanego dalej „Rozporządzeniem sankcyjnym”, zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem:
a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji;
b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub
c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu,
w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej;
2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym UE lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-612298 (2026-09-03)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕